NIEDZIELA PALMOWA – 24.03.2024 r.
1. W liturgii kościoła rozpoczynamy Wielki Tydzień. Znajdźmy czas, by pobożnie uczestniczyć w nabożeństwach Misterium Paschalnego.
2. Wielki Czwartek – Pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00
Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do „Ciemnicy” i adoracja do godz. 22.00.
Wielki Piątek – pamiątka Męki i Śmierci Pana Jezusa
Adoracja od godz. 8.00
Droga Krzyżowa w Żelazówce o godz. 10.00 i o godz. 15.00 w Godzinę Miłosierdzia a po niej rozpoczniemy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia. W Brniku Droga Krzyżowa o godz. 16.00.
Godz. 18.00 - Liturgia Męki Pańskiej
Po liturgii adoracja Pana Jezusa w grobie do godz. 22.00.
W Wielki Piątek w całym kościele zbierane są ofiary na utrzymanie obiektów sakralnych w Ziemi Świętej.
W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych.
W Wielką Sobotę adoracja jak w Wielki Piątek od godz. 8.00. Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
Poświęcenie pokarmów w Żelazówce o godz. 10.00 i 11.00, w Brniku o godz. 12.00.
Dzieci, które mają skarbonki Caritas do których przez Wielki Post składały swoje ofiary mogą przynieść je w sobotę gdy przyjdą na adorację czy poświęcenie pokarmów i złożyć przed ołtarzem.
godz. 19.00 – Obrzędy Wigilii Paschalnej zakończone Procesją Rezurekcyjną. Przynieśmy ze sobą świece, które zapalimy w czasie liturgii.
3. Proszę Straż Pożarną o wartę przy Grobie Pańskim i udział w procesji rezurekcyjnej.
4. Msze św. we wtorek i środę rano o godz. 7.00, gdyż będę spowiadał w Dąbrowie Tarnowskiej.
5. Odwiedziny chorych będą w czwartek od godz. 9.00.
6. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu.
7. Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Promyczka Dobra i Małego Promyczka.
Intencje mszalne 24.03 – 31.03.2024 r.
NIEDZIELA
7.00(Żelazówka) – ++ Józefa i Konstanty Chrabąszcz
9.00 (Brnik) – ++ Tadeusz i Genowefa Wałaszek
11.00(Żelazówka) – + Antoni Czerwiński w 1. roczn. śm.
PONIEDZIAŁEK
18.00(Żelazówka) – + Tadeusz Rodak od brata Wiesława z rodz.
WTOREK
7.00(Żelazówka) – + Lucyna Panek od Justyny i Janusza Węgrzyn z rodz.
ŚRODA
7.00(Żelazówka) – + Zbigniew Dymon od Mariusza Skumorowskiego z rodz.
WIELKI CZWARTEK
18.00(Żelazówka) – Msza św. Wieczerzy Pańskiej
+ Albina Świątek w roczn. śm.
WIELKI PIĄTEK
18.00(Żelazówka) – Liturgia Męki Pańskiej
WIELKA SOBOTA
19.00(Żelazówka) – Wigilia Paschalna
Msza św.: ++ Jan Zofia , Julian Wątroba, Józef Motyka Tadeusz Rodak
NIEDZIELA WIELKANOCNA
7.00(Żelazówka) – ++ Genowefa, Tadeusz Walczak, Maria, Józef Stano, Marcin Stano
9.00 (Brnik) – o zdrowie i wszelkie potrzebne łaski dla pewnej osoby z ok. 80. rocznicy urodzin
11.00(Żelazówka) – + Antoni Czerwiński i Genowefa Kic
ADORACJA MINISTRANTÓW I LEKTORÓW
WIELKI CZWARTEK
19.00 – 19.30 – Schab Norbert
19.30 – 20.00 – Kozioł Krzysztof
20.00 – 20.30 – Pieprz Karol
20.30 – 21.00 – Pieprz Krystian
21.00 – 21.30 – Bodziony Dawid
21.30 – 22.00 – Bystrowski Szymon
WIELKI PIĄTEK
8.00 – 8.30 – Pieprz Krystian
8.30 – 9.00 – Bodziony Dawid
9.00 – 9.30 – Misterka Dominik
9.30 – 10.00 – Sołtys Karol
10.00 – 10.30 – Sołtys Mikołaj
10.30 – 11.00 – Zapiór Karol
11.00 – 11.30 – Misterka Dawid
11.30 – 12.00 – Pieprz Kamil
12.00 – 12.30 – Rodak Adrian
12.30 – 13.00 – Kozioł Krzysztof
13.00 – 13.30 – Pieprz Karol
13.30 – 14.00 – Sołtys Dominik
14.00 – 14.30 – Schab Norbert
14.30 – 15.00 – Schab Hubert
15.00 – 15.30 – Wątroba Piotr
15.30 – 16.00 – Hadas Mateusz
16.00 – 16.30 – Zapiór Karol
16.30 – 17.00 – Schab Norbert
17.00 – 17.30 – Misterka Dominik
20.00 – 20.30 – Sołtys Karol
20.30 – 21.00 – Sołtys Mikołaj
21.00 – 21.30 – Sołtys Dominik
21.30 – 22.00 –Bystrowski Szymon
WIELKA SOBOTA
8.00 – 8.30 – Bodziony Dawid
8.30 – 9.00 – Pieprz Krystian
9.00 – 9.30 – Bystrowski Szymon
9.30 – 10.00 – Pieprz Kamil
10.00 – 10.30 – Misterka Dawid
10.30 – 11.00 – Pieprz Karol
11.00 – 11.30 – Sołtys Dominik
11.30 – 12.00 – Schab Norbert
12.00 – 12.30 – Misterka Dominik
12.30 – 13.00 – Sołtys Karol
13.00 – 13.30 – Sołtys Mikołaj
13.30 – 14.00 – Zapiór Karol
14.00 – 14.30 – Schab Hubert
14.30 – 15.00 – Wątroba Piotr
15.00 – 15.30 – Hadas Mateusz
15.30 – 16.00 – Misterka Dawid
16.00 – 16.30 – Pieprz Kamil
16.30 – 17.00 – Pieprz Karol
17.00 – 17.30 – Pieprz Krystian
17.30 – 18.00 – Bodziony Dawid
18.00 – 18.30 – Bystrowski Szymon
Msze św. za śp. Tadeusza Rodaka odprawiane poza parafią:
Będą one sukcesywnie odprawiane przez księży studentów począwszy od 11 marca.
Msze św. gregoriańskie będą odprawiane w parafii św. Wojciecha w Barlinku od 1 do 30 kwietnia.
1. od chrześniaka Przemysława Rodak 1x
2. od Joanny i Michała Hadas
3. od Krzysztofa i Joanny Osak z rodziną
4. od Mariusza Węc
5. od koleżanek i kolegów syna Adriana z Brnika i Żelazówki
6. od Beaty Węgrzyn i Małgorzaty Świątek
7. od Daniela i Magdaleny Duś 2x
8. od Młodzieżowej Grupy Pożarniczej w Żelazówce 1x
9. od koleżanki żony – Marty Janowiec
10. od kolegi Zbyszka z rodziną
11. od Józefy Mikuła z rodziną
12. od Kotów z Niepołomic
13. od Anny Augustyńskiej
14. od rodziny Janiec z babcią Celiną
15. od Janiny i Agnieszki Waag
16. od Olgi Kopały z rodziną
17. od Ewy i Sebastiana Chmura
18. od dyrekcji, nauczycieli oraz pracowników Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Żelazówce 2x
19. od Bartłomieja Bury i Agnieszki Wałaszek
20. od Zbigniewa i Małgorzaty Marek z rodziną
21. od Wiktorii i Julii Citak
22. od przyjaciółki syna Dawida – Wiktorii
23. od koleżanek Kamila ze szkoły podstawowej – Eweliny, Pauliny i Justyny
24. od Czesława Cygan z rodziną
25. od rodziny Walczaków i Genowefy Popek
26. od rodziny Wiejackich
27. od Edwarda i Janiny Świętek z rodziną
28. od Marii, Anety i Janusza Pinas
29. od Anny i Łukasza Kucemba i Heleny Waag
30. od Wiktorii Duda z rodziną
31. od Marii Schab
32. od Bernadety i Jana Barabasz
33. od Beaty Kawy z rodziną
34. od Zbigniewa Pytki
35. od przyjaciół Dawida ze studiów Uniwersytetu Jagiellońskiego
36. od Marii Wenc
37. od ministrantów i lektorów 2x
38. od wujka Józefa i kuzynki Małgorzaty z rodziną z Woli Rzędzińskiej
39. od Urszuli i Janusza Słowik z rodziną
40. od Justyny Wrony z rodziną
41. od Marioli i Pawła Waag
42. od Małgorzaty i Stanisława Kawa z córką
43. od Józefa Świętek
44. od rodziny Owsianych
45. od od Justyny i Mateusza Walczak z dziećmi
46. od Lucyny Łątka
47. Marty Prędota z dziećmi
48. od Krystyny Węc
49. od Anny i Sebastiana Partyńskich
50. od Bernadetty i Krzysztofa Pikul z dziećmi
51. od Zofii Kawula
52. od Aleksandry i Daniela Kędzior
53. od Bożeny i Andrzeja Sikora
54. od wychowawców, uczniów i rodziców Szkoły Podstawowej w Żelazówce 5x
55. od wychowawców, przedszkolaków i rodziców Przedszkola w Żelazówce 1x
56. od przyjaciół syna Dawida
57. od Mariusza i Lucyny Świątek
58. od Teresy i Czesława Łabuz
59. od Anny i Jacka Pikul
60. od Marka Cygana z rodziną
61. od Agaty i Romana Chamioło z Grabna
62. od Magdaleny i Grzegorza Nowak z rodziną
63. od Grzegorza i Karoliny Kuboń z rodziną
64. od Tadeusza i Anny Krawczyk
65. od Zbigniewa Flis z rodziną
66. od Katarzyny i Mariusza Gołąb z rodziną z Grabna
67. od Pawła i Barbary Morys z rodziną z Grabna
68. od kuzynki Wiesławy Pinas z rodziną
69. od Magdaleny i Mariusza Kobos
70. od Marii i Stanisława Świstak z Woli Dębińskiej
71. od Pauliny i Krzysztofa Świstak z Woli Dębińskiej
72. od Małgorzaty i Mateusza Cieśla
73. od rodziny Cyganów z Niwek
74. od Anny Grygiel z rodziną
75. od Janiny i Edwarda Kobos z rodziną
76. od Józefa i Magdaleny Świętek z Laskówki Chorąskiej
77. od Ilony Krawczyk
78. od Izabeli Kołakowskiej
79. od Barbary i Jana Mieszaniec z Grabna
80. od Bogdana i Stanisława Cioch
81. od Stanisława Augustyniaka z Kamienia Pomorskiego
82. od Katarzyny i Wiktora Buzowskich z synem z Kamienia Pomorskiego
83. od kuzyna Jerzego Cygana z rodziną
84. od Magdaleny Sumara z synem z Grabna
85. od Elżbiety i Roberta Bukowskich z rodziną z Częstochowy
86. od Justyny i Marcina Gwiazda
87. od Zofii i Jana Rokocz z rodziną
88. od Józefy Filip z rodziną z Tarnowa
89. od kuzynek z Łęgu Tarnowskiego – Leokadii i Zuzanny
90. od Stanisławy Kuboń z Grabna
91. od Ewy i Pawła Ptak
92. od Marty i Tadeusza Kilian z Podborza
93. od Mieczysława Cygan
94. od Krzysztofa Stachury
95. od Grzegorza Kobos z rodziną
96. od Sabiny i Jacka Surman
97. od Jerzego Bania z rodziną
98. od Dawida Bania
99. od Danuty Duś-Kowalczyk z mężem z Chicago z rodziną z Chicago
100. od Łukasza Duś
101. od Bogdana Łos z rodziną
102. od Stanisława Łos
103. od Józefy Łos
104. od Jadwigi Czerneckiej z rodziną
105. od rodziny Tryt
106. od Barbary i Andrzeja Kmieć
107. od Gabrieli, koleżanki Kamila z ławki licealnej
108. od rodziny Woziwodów z Zalipia
109. od Anny i Andrzeja Miodowskich z rodziną
110. od Moniki Kocoł
111. od Bogusławy Molak z rodziną
112. od Anny i Arkadiusza Baranów z rodz.
113. od Kazimierza i Marii Kowalów