Osoby uczestniczące w Mszy św. muszą mieć zakryte usta i nos.

26. NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.09.2020 r.

ODPUST PARAFIALNY

1. Dziękuję ks. Antoniemu Królowi pracującemu w Radomyślu Wielkim za przewodniczenie naszej dzisiejszej uroczystości.

2. Dziękuję wszystkim biorącym udział w naszym święcie: parafianom, gościom, strażakom, dzieciom i młodzieży. Postarajmy się dziś uzyskać odpust zupełny.

3. W czwartek rozpoczyna się październik, miesiąc Różańca. W ciągu tygodnia różaniec będzie codziennie w Brniku o godz. 16.00, w Żelazówce o godz. 17.30. Najpierw będzie Nabożeństwo Różańcowe, a potem Msza św. W niedziele Nabożeństwo Różańcowe w Brniku będzie po Mszy św. o godz. 9.00, w Żelazówce o godz. 15.00. Przychodźmy licznie by wspólnie starsi i młodsi modlić się wypełniając prośbę MB Fatimskiej. Proszę rodziców, by przypominali swym dzieciom i w miarę możliwości wraz z nimi brali udział w Różańcu.

4. W czwartek na nabożeństwo do Żelazówki zapraszam kandydatów do bierzmowania.
  5. O prowadzenie różańca w tym tygodniu proszę w czwartek kl. 3 i 2, w piątek kl. 8, w sobotę kl. 7.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź z tej okazji w czwartek i w piątek pół godziny przed nabożeństwem różańcowym. Składka zbierana w I piątek przeznaczona jest za cele misyjne. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00.

7. Dziękuję za ofiary złożone w ostatnim tygodniu.

8. Rada Dekanalna AK organizuje pielgrzymkę do miejsc związanych ze św. Janem Pawłem II w sobotę 3.10, koszt 50 zł od osoby. Są jeszcze wolne miejsca, zapisy do jutra u p. Bożeny Chmura i Zofii Schmidt.

9. Nowe numery Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Niedzieli.

W październiku Różaniec w dni powszednie pół godziny przed Mszą św. (16.00 w Brniku, 17.30 w Żelazówce). W niedziele w Brniku po Mszy św. o godz. 9.00, w Żelazówce o godz. 15.00

Intencje mszalne 27.09 – 4.10.2020 r.

NIEDZIELA – Odpust Parafialny

7.00(Żelazówka)++ Maria, Karol Wałaszek i córka Wiesława Kic

9.00(Brnik) ++ Stanisław Wężowicz w 9. roczn. śm. i Jolanta w 2. roczn. śm.

11.00(Żelazówka)suma odpustowa

1/ w int. Parafii

2/ ++ Maria i Wojciech Bieś

18.00(Brnik) – w Bogu wiadomej intencji

18.00(Żelazówka) – ++ Wiktoria, Józef, Jan Siepiora

18.00(Brnik) – + Teresa Banaś

16.30(Brnik) – ++ Bronisława i Stanisław Rzeźnik

18.00(Żelazówka) – + Michał Stachura

16.30(Brnik) – ++ Rozalia i Kazimierz Kułaga

18.00(Żelazówka) nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego: w int. Parafian o uchronienie przed pandemią; w int. ofiarodawców; + o. Bogumił Schab; + Albina Świątek ; + Teresa Lasek; + Józef Cygan od Zofii i Eugeniusza Ostręga; + Rudolf Warzecha od rodz. Motyków i Rodaków; + Robert Prędota od koleżanek i kolegów z Żelazówki; + Dorota Skrzyniarz od Julii Skrzyniarz;

16.30(Brnik) – ++ Genowefa i Bronisław Leżoń

18.00(Żelazówka) – + Jarosław Sadko w 7. roczn. śm.

NIEDZIELA

7.00(Żelazówka)z Róży p. Wiesława Barabasza o wieczne szczęście dla zmarłych członków oraz o potrzebne łaski dla całej Parafii

9.00(Brnik) – ++ Bronisława i Franciszek Osak

11.00(Żelazówka) + Rudolf Warzecha od Zofii Kawula z mamą i dziećmi