14.10.2018 r.

Odpust w Brniku

Kaplica p.w. Matki Bożej Fatimskiej po raz kolejny uczciła Maryję Fatimska uroczystą Mszą św. Odpustową. Przewodniczył jej ks. Krzysztof Franczak z Dąbrowy Tarnowskiej. Po Mszy św. Odbyła się procesja eucharystyczna z udziałem strażaków z OSP w Żelazówce.

30.09.2018 r.

Odpust parafialny

W kościele parafialnym uczciliśmy naszego patrona św. Wincentego a Paulo. Uroczystości odpustowe poprowadził ks. Marian Kot CM, nasz rodak, który obecnie pracuje w parafii w Odporyszowie. W kazaniu przybliżył nam postać świętego Patrona a po Mszy św. Uczciliśmy Pana Jezusa w procesji eucharystycznej.

Dożynki

W naszej parafii odbyły się Msze św. W czasie których dziękowaliśmy Panu Bogu za zebrane plony.  26. sierpnia w Brniku, 2. września w Żelazówce. W uroczystościach brali udział przedstawiciele władz powiatu i gminy.

31.05.2018 r.

Boże Ciało.

Kolejny już raz wyszliśmy z Panem Jezusem między nasze domy w procesji euchrystycznej by dziękować Panu Bogu za opiekę nad nami i prosić o zachowanie od wszelkich nieszczęść. W tym roku procesja rozpoczęła się w Żelazówce a zakończyła w Brniku.

30.05.2018 r.

Dzień Dziecka

Tradycyjnie już z okazji Dnia Dziecka na placu przy kościele zostało zorganizowane rodzinne spotkanie. Rozpoczęliśmy Mszą św. o godz. 9.00. Potem był Marsz dla Niepodległej pod naszą narodową flagą. Po powrocie na plac były życzenia, popisy zbiorowe i indywidualne, zabawa i świętowanie przy suto zastawionych stołach.

6.05.2018 r.
Rocznica I Komunii Świętej

W dzisiejszą niedzielę dzieci, które rok temu przyjęły I Komunię św. obchodziły uroczyście rocznicę tej uroczystości.

25.03.2018 r.

Niedziela Palmowa

Kolejny raz obchodziliśmy Niedzielę Palmową jako początek Wielkiego Tygodnia. Dzięki pięknej pogodzie mogła odbyć się procesja z palmami. Po Mszy św. odbył się konkurs palm.

Oceniano palmy w dwóch kategoriach.

W kategorii zbiorowych wykonawców rozdano nagrody za miejsca:

1. kl. IV-VII

2. oddział przedszkolny

3. kl. I-III.

W kategorii palm przygotowywanych przez rodziny nagrody otrzymały palmy prezentowane przez:

1. miejsce: Karola Zapióra, Zuzannę Pilas;

2. miejsce: Martynkę Kawa, Patryka Marek, Kamila Pieprza, Emilkę Bodziony;

3. miejsce: Mikołaja Sołtysa, Gabrysię Pikul, Mateusza Hadasa, Patrycję Bajda, Klaudię i Dawidka Słowik

wyróżnienie dla Oli i Patryka Kmieć.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku.

24.09.2017 r.

Odpust Parafialny.

Przeżywaliśmy Odpust Parafialny ku czci św. Wincentego a Paulo. Uroczystości przewodniczył ks. Paweł Szymański CM z Odporyszowa.

15.10.2017 r.

Odpust w Brniku.

W Brniku uczestniczyliśmy w uroczystości odpustowej ku czci MB Fatimskiej. Celebransem był ks. Rafał Ciecieręga z Dąbrowy Tarnowskiej.

03.09.2017 r.

Dziękczynienie za plony w Żelazówce.

Po raz kolejny dziękowaliśmy Panu Bogu za szczęśliwe zbiory i prosiliśmy o zachowanie od wszelkich nieszczęść.

20.08.2017 r.

W czasie Mszy św. dożynkowej w Brniku dziękowaliśmy za szczęśliwie zebrane plony i prosiliśmy o zachowanie od wszelkich nieszczęść i kataklizmów oraz błogosławieństwo Boże dla wszystkich mieszkańców.